ВСТУП 2023
Яким Єрмак
14.09.2023
Яким Єрмак
14.09.2023
Ну що ж, з радістю можу повідомити, що я вже почав отримувати ступінь магістра в American University Kyiv з спеціальності Global Management, яка націлена на вишкіл людей, які будуть знаходити проблеми в роботах організацій різних секторів, і формувати шляхи їх вирішення з використанням цифрових технологій та підходів.
Хочу вам розповісти про процес вступу, який може бути цікавий вам чи вашим знайомим, які замислюються про вищу освіту в Україні чи закордоном.
Цього і минулого року я подався в 5 навчальних закладів на різні, цікаві для мене програми. Моїм пріоритетом була освіта закордоном. Наприкінці 2022-го року (коли почався вступ на магістратуру закордон) я ще сподівався, що для студентів чоловічої статі буде змога в серпні-вересні 2023-го виїхати на період навчання, тому і подав свої заявки в Vilnius University (Литва), Tallinn University (Естонія), Central European University (Австрія, Відень). В цих університетах я здебільшого орієнтувався на міжнародні відносини, щоб поглибити мої знання в дипломатії і культурному аспекті сусідніх країн.
Але я не закривав для себе опцію повчитись і в Україні, але з виконанням обов’язково двох вимог:
Недержавний університет. Державного добра я вже наївся, було дуже смачно, дякую!
Навчання виключно англійською мовою. Це не тільки дозволить протестити себе, але і дозволить в подальшому не складати іспити з англійської мови для вступу закордон. Не в усіх університетах, але у великій кількості.
Відкидаючи явні треш-контори, серйозно розцінював я тільки три університети: Український Католицький Університет, Київську Школу Економіки і American University Kyiv. В УКУ я на жаль не зміг знайти собі цікаву програму, тому університет залишився без моєї заявки. В Київській Школі Економіки мені дуже сподобалось за наповненням і подачею програма «Урбаністика та повоєнна відбудова». Я подумав, що знання можуть бути мені доцільними, коли я матиму змогу повернутись в деокупований Донецьк. Але моїм фаворитом був American University Kyiv. Здебільшого через цільову аудиторію, на яку він (Університет) націлився та академічну базу, якою він буде оперувати.
З усіх п’яти університетів, я пройшов в чотири. Моя заявка без жодного коментаря була відхилена тільки Central European University. На другому зображенні я ілюстрував кроки, через які потрібно було пройти задля вступу в кожний університет.
Найскладнішою частиною для мене було – складання державних іспитів. На ЄФВВ мною були обрані два тести: «Публічне управління та адміністрування» та «Економіка та міжнародна економіка». Якщо з публічного управління я ще зустрічав питання, які міг почути в КПІ ім. Ігоря Сікорського, то на економіці мене врятувала тільки своя особиста підготовка в Khan Academy і прочитання ряду літератури економічного спрямування. Порадою буде: Вчіться самі, і чітко проходьте теми, які зазначені в плані програми іспиту. Не треба проходити «Загальну економіку», чи читати якусь літературу присвячену виключно одній темі. Ви просто вб’єте час цим.
Для вступу в Європу проходження цих іспитів не є потрібним, там вважається, що якщо ви маєте високу академічну успішність, то ви маєте і відповідні знання. Дивовижно, правда?))) Тому там перевіряють лише те, наскільки програми бакалаврату корелюються з магістерськими. Проте ви всеодно повинні обґрунтувати вашу мотивацію навчатись в університеті, а також презентувати ваші аналітичні здібності і пройти інтерв’ю.
Дуже приємно мене здивувала комунікація яку ведуть КШЕ і AUK з абітурієнтами, і вона нічим не гірша за ту, з якою я стикався в Європейських університетах. Моєю порадою абітурієнтам буде: Завжди старайтесь ставити якомога більше різних питань, коли ви в чомусь невпевнені! Це точно вас врятує на якомусь етапі, і не дасть «прохлопати» дедлайни чи певні процедури!
Зараз я знаходжусь в стані ейфорії від American University Kyiv, але проміжні висновки зроблю пізніше, коли зможу адекватно оцінити обстановку. Бажання освіти закордоном не зникло!
Дякую Збройним Силам України, а також всім іншим воєнізованим формуванням і волонтерам, що дозволяєте мені вчитись! Дякую Оленці за допомогу з вступом в Університети, і моїм батькам за мою голову і амбіції!)